Çinden Mal Getirmek için aracı firmalar
02 Haziran 2016
Çinden malzeme getiren firmalar
02 Haziran 2016

Alibabadan ürün getirip satmak ?

 

 • Alibabadan ürün getirmek mümkünmüdür ?

Alibabadan ürün getirmek mümkündür. Ancak sadece Alibabada tedarikçi bulmak yeterli değildir.

 • Ne gibi riskleri vardır ?

Çinde bulunan üretici veya tedarikçi Türkiyedeki gümrük prosedürünü ve ürünün mevzuata uygun nasıl üretilmesi gerektiğini bilemez ve şanslıysanız size doğru şekilde ürünü üretir. Ancak ürünü gümrüğe getirdiğinizde evrak, kullanma klavuzu eksikliği, CE belgesi, Sağlık sertifikası gibi bir belge ihtiyacı var ve bunları temin etmediyseniz ürünü vergilerini ödeseniz dahi çekemezsiniz. Bu ihtiyacınızı belirtmediğiniz için üreticide malı geri almak zorunda değildir.

 • Ne yapmamız gerekir ?

Mutlaka bir uzmanla çalışmalısınız. Üretim, Kalite kontrol süreçlerinde orada bulunamayacağınız, ürünle ilgili gerekli belgeleri hazırlatamayacağınız için danışmanınızla birlikte ürünü sorunsuz ithal etmek sizi birçok riskten koruyacaktır.

 9 Comments

 1. mehmet bahçe dedi ki:

  ben çinde yedek parça getirmek istiyorum ama güvenli insanlarla çalışmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 2. pınar dedi ki:

  merhaba, çinden yazıcı kartuşu almak istiyorum.teklifleri 300 dolar tutuyor.türkiye gümrük vs.prosedürü nasıl olur ne kadar vergi çıkabilir.teşekürler

 3. zafer can dedi ki:

  şirket kurup çinden düşük bakiyeli elektronik ürünler getirmek istiyorum

 4. Muammer Ucuzcu dedi ki:

  Merhaba.. alibaba.com sitesi üzerinden bulduğum bir şirketten şahsi kullanım amaçlı toplam ağırlığı yaklaiık 5 kg olan bir boya çeşidini satın almak istiyorum. ürün yaklaşık 5-7 bin tl kadar bir rakama satılıyor. ve eğer amacıma uygun bir ürün olduğunu görürsem sürekli olarak bu üründen getirtmek istiyorum. ama hangi adımları izlemem gerektiğini hiç bilmiyorum bana en azından bilgilendirme amaçlı yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılar..

  • admin dedi ki:

   Muammer Bey,

   Kimyasal bir maddeyi şahsi kullanımınız için ithalat yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü çıkacak vergiler ürünün fiyatını fazlasıyla geçecektir.

Bir Cevap Yazın