Çin – Türkiye arası Ticari ilişkiler 28 Milyar’a ulaştı

2015 yılında 27 milyar $ olan ticari hacim 2016 yılında 28 milyar $ a ulaştı

Çin, 2016 itibarıyla Türkiye’nin dünyadaki ikinci büyük ticaret ortağı oldu. 2015 yılında 27 milyar dolar seviyesinde olan Türkiye ile Çin arasındaki dış ticaret hacmi, 2016 yılında 28 milyar dolara ulaştı.

İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesinde büyük katkı sağlayan ChinaHomelife Fuarı ise bu yıl 1 – 3 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuara 800’den fazla Çinli firma katılacak.

Hem ileri teknoloji hem de katma değeri yüksek ürünlerle dünyanın ikinci büyük ekonomisine ulaşan Çin ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler ivme kazanmaya devam ediyor. Dünya ekonomisinin başlıca büyüme motoru olarak görülen Çin, genişleyen pazar kimliğiyle de küresel platformlarda ağırlığını her geçen yıl artırıyor. Türkiye ve Tüm Avrasya bölgesinden 15 binin üzerinde profesyonel ziyaretçinin 800’den fazla firma ile aynı platformda buluşacağı ChinaHomelife fuarı ise kontrolden geçirilmiş, yüksek kalitede yüzlerce seçkin markaya ev sahipliği yapacak. Küresel ticaretin lokomotifi olma özelliğini taşıyan ChinaHomelife, ticaret akışının en hızlı büyüyen ticaret koridorunu oluşturuyor.

1 – 3 Haziran 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy’de düzenlenecek olan ChinaHomelife fuarı 3 gün süresince tekstil, hazır giyim, kumaş, dekoratif kumaş, ev tekstili, inşaat malzemeleri, ev gereçleri, elektrikli ev aletleri, mobilya, aydınlatma ürünleri, hediyelik eşya, lojistik malzemeler, mutfak ve banyo armatürleri başta olmak üzere pek çok ürünün yer alacağı katılımcı profiline ev sahipliği yapacak.

ChinaHomelife Fuarı, Uzakdoğu potansiyelinden faydalanmak isteyen girişimciler için önemli bir fırsat niteliğini taşıyor. ChinaHomelife Fuarı 2009’dan bugüne kadar Brezilya, Dubai, Hindistan, Meksika, Mısır, Polonya ve Ürdün’de Meorient Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen dünya çapında Homelife fuar serisinin Türkiye ayağı. 2016 yılında 12,000 m2’lik 50 binin üzerinde ürünün yer aldığı ChinaHomelifeTurkey fuarında, Anadolu’dan 1,500 VIP alım heyeti, Avrasya bölgesinden 1250 Alım heyeti ağırlandı.

Kaynak : Dunya.com

 

Bir Cevap Yazın