Çinden elektrikli araba ithalatı

Çin elektrikli arabalar yollarda
12 Haziran 2016
120. Kanton Fuarı
14 Haziran 2016

Çinden elektrikli araba ithalatı

Çinden elektrikli araba ithalatı yapmak mümkün. Ancak bu ithalat kalemi diğer ürünlerin ithalatına göre oldukça zorlu ve sıkıntılı süreçlerden geçmeniz gereken ve ciddi yatırım yapma ihtiyacınız olan bir ticarettir. Aşağıdaki hizmetleri alacağınız kişilerin çok profesyonel olması gerekmektedir.

-Gümrük müşaviri
-Trafik müşaviri
-Avukat
-Mali müşavir

Geçtiğimiz yıllarda bu tarz araçların ithalatı konusunda birçok firmanın girişimde bulunduğu hatta ithalat yaptığıda bilinmektedir. Ancak bilinmelidirki bu araçların ithalatı için firmayla distribütörlük anlaşması yapmalı, alacağınız araçlarla ilgili çok iyi bir kalite kontrol ağı kurmalı, araçların Türkiyeye ithalatı konusunda Türkiyedeki onay aşamalarını tamamlamayabilmeli, Türkiye geneli servis ağı kurmalı vb. birçok konuda hazırlıklı olmanız gerekmektedir.

Bizim görüşümüz Türkiye elektrikli araç ithalatı konusunda ancak devlet teşviğiyle bu ürünleri yaygınlaştırabiliriz. Onun dışında çok büyük grupların (Koç, Sabancı vb.) bu ürünler üzerine bir çalışma yapması gerekiyor düşüncesindeyiz.

Türk Elektrikli araçlar

Aynı zamanda Türkiyede Tübitak, Üniversiteler destekli veya Özel girişim olarak birçok e-araç projesi var. Bu nedenle Çinden elektrikli arabalar ithalat etmek konusunda kolaylık sağlanacağını sanmıyoruz.9 Comments

 1. Furkan Sahin dedi ki:

  1 adet cin den elektrikli araba ithal etmek istiyoruz. Fabrika ya ödeyeceğimiz bedel 3500 USD. 2 kişilik binek otomobil.
  Aracı kumport a denizyolu ile getirdiğimizde 1 adet ticari adet taşımayan bu otomobil için toplam ne kadar bedel öderiz ?

 2. mehmet dedi ki:

  Merhaba ,
  ben engelli çocuğum için Çinden akülü 4 tekerlekli bir araç getirtmek istiyorum aracın fiyatı 2000 usd bununiçin gümrükte nasıl işlemlerden geçerim ya da getirtebilir miyim?

  • admin dedi ki:

   Mehmet Bey,

   Çocuğunuzun engel derecesi önemlidir ve bu konuda inceleme, bakanlıktan kontrol ve onay almak gerekiyor. Hem maliyetli hemde zorlu bir süreç o nedenle yurt içinden tedarik etmek sizin için daha avantajlı olacaktır.

 3. ali dedi ki:

  Merhaba,
  Halihazırda Çin den elektrikli motosiklet/araç ithal eden firmalar, bizim istediğimiz modelleri bizim için ithal edebilirler mi ?

  • admin dedi ki:

   Ali Bey, bunun için ithalatçı motor firmalarına telefon açıp dış ticaret departmanlarıyla görüşebilirsiniz.

 4. Türkiye’de servis ağı olmamasına rağmen Tesla marka otomobilleri hollanda üzerinden şahışlar ithal edebiliyor. Araç amerikan menşei li. Ayni şey başka bir amerikan aracı için de olur mu? Çin den neden getirilemiyor?

 5. erhan dedi ki:

  merhaba , engelliler için elektrikli arabalar var onları nasıl temin edebiliriz, zor olduğunu biliyorum bize denemek için yol gösterir misiniz? örnek şu arabaya ihtiyacımız var link https://turkish.alibaba.com/product-detail/Good-quality-new-electric-disabled-car-60830324499.html?spm=a2700.7724838.2017115.73.79895afcU1fxFb

  • admin dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey,

   İthalatı sıkıntılı olan bir ürün. Ne yazıkki yardımcı olamıyoruz.

Bir Cevap Yazın