Çin’den İthal

Çinden ithal ürünler konusunda genelde kamuoyunda oluşan yanlış yargılardan biriside kalitesiz ürünler, sağlığı tehtit eden üretimler gelmektedir. Oysaki kullandığımız en kaliteli telefonda Çinde üretilmektedir. Burada önemli olan doğru fabrikadan doğru ürünü alabilmektir.

Çin’den ithal ürün seçiminde fabrika kadar satın alacağınız ürünleri de iyi tanımanız gerekmektedir. Ürünün hangi hammaddeden üretileceğinden, ürünün hitap edeceği pazara uygun şekilde üretilmesine kadar her türlü bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Pars Dış Ticaret olarak biz sizlere tüm bu konularda çözüm danışmanlığı yapıyoruz. Bir ithalatın baştan sona çok iyi bir şekilde planlanması ve kusursuz yapılması gerekmektedir.

Ülke ekonomimizde İthalat hacminin fazla olması, ülkemize ithal edilen ürünlerin kalitesizliği, ülke sermayesinin yurtdışına kaydırılması nedeniyle dış ticaret anlamında ithalat konusunda tabiri caizse ince elenip sık dokunmaktadır. Bu nedenle her istenilen ürünün ithalatına izin verilmemektedir. Ne yazık ki ticari anlamda ülkemizdeki ithalatçıların çok kar amacı gütmesi ve kalitesiz ürün ithal etmesi gerçek anlamda ticaret yapmak isteyen ithalatçılarıda zor durumdada bırakmaktadır.

Bu nedenle ticaretini güvence altına almak adına ya fabrikaları yerinde görmeli ve anlaşmaları kendiniz yapmalı yada profesyonel bir ithalat danışmanıyla çalışarak ticaretinizi garanti altına almalısınız.

 

Bir Cevap Yazın