Çin ile Ticaret
11 Şubat 2013
Çinden Mal Almak
11 Şubat 2013

Çinden İthalat Nasıl Yapılır

Çinden veya herhangi bir ülkeden ithalat yapabilmek için ithalat yapılacak ülkeyi, ülke içerisindeki ekonomik şartları, riskleri iyi bilmeniz gerekmektedir. Dünyanın tartışmasız en çok ihracat yapan ülkesi Çindir. Dünyanın üretim konusunda arka bahçesi olan Çinde fırsatların yanında risklerde çok fazladır. Ülkemizde birçok kişi ithalat yapacağı firmayı görmeden, alibaba vb. siteler üzerinden aldığı fiyatlarla direk satın alma yapabileceğini sanmakta ve bu uğurda para kaybetmektedir. Bizlere bu konuda çok fazla maduriyet telefonu gelse bile ne yazıkki bu aşamadan sonra bizim bir çözüm üretmemiz imkansızdır.

Bizim tavsiyemiz ; eğer ithalatçı üretimin başından sonuna kadar fabrikada bulanamayacaksa, Türkiyedeki gümrük mevzuatı konularına hakim değilse biz veya bir başka danışmanlık firmasının yardımını alarak ithalattaki riskleri iyi belirlemeli, ithal edeceği ürünle ilgili önceden maliyet hesaplaması yaptırmalı ve buna bağlı olarak ithalat yapıp yapmamaya karar vermelidir. Bazen öyleki ithal etmek istediğiniz bir ürün birim maliyeti ucuz olsa bile o ürünle ilgili gümrük vergileri, ekstra vergiler gibi maliyetler ithalatta karlılığı götürebilir.

Bu nedenle ithalatın ilk aşaması olan araştırmadan, depo teslimine kadar danışmanlık hizmeti almak birçok riski ortadan kaldırmanızı sağlayabilir.

11 Şubat 2013
İthalat yapabilmek için ithalat yapacağınız ülkeyi iyi bilmeniz gerekmektedir. Çinden ithalat yapmakta böyledir. Bölgenin kültürünü, çalışma şartlarını, risklerini, olumlu veya olumsuz yönlerini iyi bilmeniz iyi etüd edebilmeniz gerekmektedirBir Cevap Yazın