Çinden Ürün Getirmek

Çinden ürün getirmek isteyen kişi/firmaların öncelikle bilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ne yazık ki Çinden ürün getirmek isteyen kişiler Alibaba.com ve MadeinChina.com benzeri sitelerde araştırıp kendilerine fabrika görüntüsü veren trader veya dolandırıcıların ürünlerine bakarak aldanmakta ve satın alma yapmaya çalışmaktadırlar.

Çinden ürün ithalatı

Çinden ürün getirmek kolay gibi gözüksede İthalat yapmak başlı başına bilgi, birikim isteyen bir iştir. Firmanızda bir Dış Ticaret Departmanı yok ise bu departmanı kurmanın maliyetlerine katlanmak yerine Profesyonel Dış Ticaret hizmeti veren danışmanlarla çalışmak ticaretinizi güvence altına alabilmek adına oldukça önemlidir. Buradaki risk sadece Çinden İthalat yapmak ile alakalı değil tüm İthalat ve İhracat hizmetleri için geçerlidir. Çünkü uluslararası ticaretin kurallarını bilmek ve ona göre hareket etmek hem ithalatçı hemde ihracatçı için önemlidir.

Firmamıza gelen bazı telefonlarda kendilerinin bir ürün ithal etmek istedikleri, üretici fabrikayı bulduklarını tüm konuşmaları yaptıkları, üreticiye (gerçek üretici olmadığı buradan sonra ortaya çıkıyor) ödeme yaptıkları ve birdaha kendileriyle iletişim kuramadıklarını belirtmektedirler ve bizden bu konuda yardım istemektedirler. Ancak kimliği belirsiz bir üretici kimlikli satıcıdan bu ticaret sonucu yaşananları ispatlayıp ödemeyi geri alabilmek imkansızdır. Çünkü bu tarz satıcı görünümlü dolandırıcılar kendilerini farklı isimlerle tanıtmakta ve kendilerine üretici süsü vermektedirler.

Bu nedenle ticaretinizi güvence altına almak adına profesyonel bir ithalat danışmanıyla çalışmalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

  1. bana acıl şekilde ulaşırsanız sevinirim 0534 066 6217 bu benim numaram i günler