Çinden Alışveriş Siteleri
31 Mayıs 2016
Çin İthalatında Riskler
02 Haziran 2016

Çinden yedek parça ithalatı

Dünyanın üretim merkezi olan Çin aynı zamanda ürettiği ürünlerin veya üretmiş olmasada birçok ürünün yedek parçaları konusundada ayrıca tedarikçi, üretici konumundadır. Otomotiv sanayinden, makine sanayisine, teknolojik ürünlerden mutfak ürünlerine kadar her kategoride ürün konusunda yedek parça temin edebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse otomotiv sanayinde bir çok araçta kullanılan oto klipslerden teknoloji konusunda akıllı telefonlara ait ekranlara, mutfak robot motorundan, makine içinde kullanılan rulmanların yedek parçasına kadar herşeyi bulmanız mümkün.

Yedek parça ithalatı yapmadan önce ithal etmek istediğiniz ürünle ilgili ürün kodu, üretici kodu ve teknik çizimlere ihtiyacınız olabilir. Bunların yeterli gelmediği noktalarda talep ettiğiniz ürünün numunesini göndermek bununla ilgili teknik çizim neticesinden kalıp ve üretim maliyetini hesaplatmak gerekebilir.

Aslında yedek parça konusu her sektör ve alana göre ayrı ayrı incelenmesi gereken bir konudur. Bu genel bilgilendirme sonrası yakın zamanda sektörlere bağlı olarak yedek parçalar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.Bir Cevap Yazın