Çin Tedarik
11 Şubat 2013
Çinden Ayakkabı İthal
11 Şubat 2013

Kendinize bu soruyu soruyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz ? İthalat yapmak isteyen şahıs/firmalara satın alma sürecinin başından sonuna kadar danışmanlık yapıyoruz. İthlalat yapmak konusunda ki tüm soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilir deneyimli ve uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Çinden ithalat nasıl yapılır

Çinden ithalat yapmak istiyorum

İlk defa İthalat yapacak olan firmaların yaşadığı en büyük sorun nereden başlayacaklarını bilememeleridir. Tedarikçi, Lojistik ve Gümrük süreçleri başlı başına takip edilmesi gereken önemli konulardır.

Bir örnek vermek gerekirse Tasarruflu Ampül ithal etmek istiyorsunuz. Fabrika buldunuz veya bulduğunuzu düşündünüz ve ithal etmeye karar verdiniz. Çok yakın bir tanıdığınızın tanıdık gümrükçüsüne danıştınız ve Tasarruflu Ampül ithal etmek istediğinizi ilettiniz, kendiside size ithal ederiz kolay dedi ve sizde süreci başlattınız, fabrikaya ödeme yaptınız ve şans eseri hiç bir kalite kontrolüne tutmadan mallarınız bir şekilde ayarladığınız lojistik firması yardımıyla limana kadar geldi. Gümrükçünüze gittiniz ve gümrük kaydınızı yaptırdınız. Buraya kadar yüzeysel anlattığımız tüm süreçte diyelim ki herşey yolunda gitti. Gümrükçünüz sizden fabrikanın CE belgesini istedi, Deklerasyon istedi, Firmanızın CoKey numarasını istedi oda ne bunları ilkkez duyuyorsunuz ve hazırlıksızsınız.

Mallarınız gümrükte bekliyor …

Üretici firmayla irtibata geçtiniz ve şans eseri CE belgesi var, deklerasyonu istediniz anlamadılar, anlattınız anlamadılar bir daha anlattınız sonunda anlatmayı başardınız ve deklerasyon hazırlandı.

Mallarınız gümrükte bekliyor …

TSE kayıdınız yapıldı ve ilk defa ithalat yaptığınız ve önemli bir ürün olduğu için TSE memurları ürünlerinizi kontrol etmeye gitti ve ürünlerinizin üzerinde CE işareti Uluslararası standartlara aykırı. Malınızın red yeme olasılığı %100 diyelim ki bir şekilde etiketleme için serbest bölge izni aldınız (eskiden yapılıyordu artık yapamıyorsunuz)

Mallarınız gümrükte bekliyor …

Etiketlemeyi yaptırdınız. Burada oluşabilecek transfer, depo, etiketleme masraflarını hiç hesaplayamıyoruz.

Mallarınız gümrükte bekliyor …

Bu süreç o kadar uzayıp gidebilirki siz profesyonel bir danışmanla çalışma konusunda çekimser kalmışken yaşadığınız ithalat problemi ve deneyimi size belkide bu işe başlamadan bitirmenize yol açtı. Bu nedenle ticaretini güvence altına almak adına profesyonel bir ithalat danışmanıyla çalışmalısınız.

Bu konuda ÇALIŞMA PROSEDÜRÜMÜZ başlıklı kaynağımıza göz atabilirsiniz.
Dilerseniz müşterilerimiz tarafından bizlere iletilen SIKÇA SORULAN SORULAR başlıklı dökümanımızı inceleyebilirsiniz.
Firmamızı daha yakından tanımak için PREZENTASYONUMUZ‘ u bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Mesai saatlerinde telefonla veya 7/24 İLETİŞİM FORMU‘muzu kullanarak bize sorularınızı iletebilirsiniz.2 Comments

  1. ali mumcu dedi ki:

    Merhaba
    ben Pastacılık Sektorunde toptan ve parakende satış yapıyorum ve çoğu urunum çin den gelmektedır burdakı tedarıkcı fırmalardan almaktayız bu urunlerı cınden getıtırsem ne kadar a mal olur Çindeki Satış fiyatlarını http://www.alibaba.com üzerinden goruyorum fıyatlar cok uygun urun ve fıyat bildirimi yapsak siz mi getireceksiniz yoksa taşımacılıgını yapmaktasınız bıldırmenızı rica ederim.

Bir Cevap Yazın