Çinden malzeme getiren firmalar
02 Haziran 2016
Çinden Ne Alınır ?
04 Haziran 2016

Kimler ithalat yapabilir ?

Kimler İthalat yapabilir ?
Vergi kimlik numarası olan ticaret odası veya esnaf sanatkarlara üye olan herkes ithalat yapabilir.

Gerekli evraklar nelerdir ?
1- Ticaret Sicil Gazetesi aslı veya noterden onaylı aslı gibidir tasdikli.
2- İmza Sirküleri aslı veya noterden aslı gibidir tasdikli
3- İmzaya yetkili şahısların T.C Kimlik Numaralarını içeren Nüfus Cüzdanı
Suret (Noter Tasdikli)
4- Vekaletname
5- Oda Sicil Kayıt Sureti Aslı
6- Vergi Mükellifiyet Yazısı Aslı11 Comments

 1. Mehtap dedi ki:

  Merhabalar, şahıs olarak, şahıs şirketi kurup AliExpress ‘ten, Alibabadan ürün getirip(tekstil ürünleri; çocuk,bayan kıyafetleri vs…) internet üzerinden satmak istiyorum. İlk başlayacağım için az sayıda ürün getirmek istiyorum. Maliyeti çok mu olur? Ne kadarlık bir sermayeyle başlamam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • admin dedi ki:

   Mehtap Hanım,

   Düşük bütçelerle yapılan ithalatlar ne yazıkki maliyet açısından giderleri yüksek olur o nedenle eğer ürününüz herzaman Türkiyede bulunabilecek bir ürün grubuysa 10.000 usd altında ithalat yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

 2. Yusuf çay dedi ki:

  50000 dolar sermayem var sizce ne yapabilrim deneyimim yok . Hevesim var birkaç tüyo veya yol gösterir misiniz.
  İnternet üzerinden pazarlamak istiyorum. Sizinle çalışırsam kazanabilirmiyim. Şimdiden teşekürler.

  • admin dedi ki:

   Yusuf Bey,

   İthalat konusunda danışmanlık yaptığımız kişi veya firmalara satın almak istedikleri ürünler konusunda fikir beyan edemiyoruz. Yalnızca sizin satın almayı planladığınız ürünler olursa onlar hakkında yorum yapabiliriz. Bizimle [email protected] mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

  • sadrettin dedi ki:

   Yusuf Bey ortaklık düşünürseniz,optik sektöründe iş yapabiliriz

  • Okan Oktay dedi ki:

   Yusuf Bey Çinde ürün yaptırıp farklı internet siteleri üzerinden pazarlama yapıyorum gerek yurt içi gerek yurt dışı ürünleri seçerken birçok analiz yapıyorum farklı programlar kullanıyorum rakamlar tatminkar olduğunda Çinliler ile anlaşarak üretime başlıyorlar %30 ön ödeme ürünler hazır olduğunda karşılıklı anlaşmalar imzalanğında kalan ödemeyi gerçekleştiriyorum. Bir çok tedarikçi ile bağlantı kurdum. Yeni bir ürün buldum Tr. satış fiyatı 6bin ile 9bin arası farklıkık gösteriyor. Aylık 20 veya 25 adet satışı farklı firmalar tarafından gerçekleştiriliyor. Yaptığımız analizlere göre bu en az satış rakamları. Ürün için çinliler ile bağlantıya geçtim. Adet başına 210 dolara anlaştım. 50 adet ürün için . Nakliye deniz yoluyla olacak 45 gün sürecek. Ürünlerin hazırlanması 15 gün. Toplam 2 aylık gibi bir süreç olacak. 42.840 TL ürün maliyeti. Kargo 5bin civarı tutacak. Satış fiyatı adet 5500 TL toplam 275bin ciro 3 ayı bulmadan hepsinin satılacağından eminim. Bu işi bireysel olarak yapıyorum. Tanıdık birinin dükkanına fatura kestirerek. Kendime bu işler için hem ortak hem yol arkadaşı arıyorum. Böyle bir düşünceniz var ise bağlantı kurabiliriz. Saygılar.

 3. İlker dedi ki:

  Çin’den ayakkabı getirmek istiyorum.. devletimizin ortalama çift başı aldığı vergi ne kadar.? Tşkler..

 4. Alper dedi ki:

  İthal etmek istediğim bir ürün var hatta markası da belli güzel de bir uygulamanız var yalnız herkes büyük miktarda para yatıramayabiliyor bu işlere küçük düşünmek durumunda olanlara faydalı bir site olmadığını düşünüyorum. Henüz ilk denemem ve ilk seferde 10.000 usd koyamam açıkçası

 5. Eyüp kekeç dedi ki:

  Merabalar çinden kozmetik ham madde ithal edebilmem için hangi belgelere ihtiyacım olur.. !

  • admin dedi ki:

   Eyüp Bey Merhaba,

   İhtiyaç duyulan belgeler ürünlerin içeriğine göre değişmektedir. Konuyla ilgili [email protected] a e-mail atarsanız ilgili birimimiz size yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın