Ekran Kartı İthalatı

Ekran kartı ithalatı

Ekran kartı ithalatı Son zamanlarda Bitcoin ve Diğer Sanal Para birimlerinin yaygınlaşması ile birlikte tüm dünyada yaşanan Sanal Para üretme, satın alma çılgınlığı Türkiyedede yaşanmaktadır. Hal böyle olunca danışmanlık anlamında en çok aldığımız soruların başında bu dönemde Ekran Kartı İthalatı nasıl yapılır gelmektedir.

Ekran Kartı nedir ne işe yarar ?

Ekran Kartı işlemci, anakart ve bellekle birlikte bilgisayar parçalarının en önemlilerinden birisidir. Ekran kartı bilgisayardaki görüntülerin (oyun, film, işletim sistemi, vb.) Ekrana yansıtılmasına aracılık eder. Bunu yaparken Ekran Kartı üzerindeki işlemcinin gücü görüntünün kalitesini belirler.

Ekran kartı bugüne kadar sadece görüntü yansıtmak için kullanılırken 2009 yılından sonra sanal para birimi üretiminde de kullanılmaya başlandı. Sanal Para oluşturma işlemine madencilik(mining) denilmektedir. Bitcoin üzerinden örnek vermek gerekirse Madencilik yapmak için, üretim için yazılımı indirerek genellikle ekran kartları vb. Donanımlar yardımıyla yoğun işlemci gücü gerektiren işlemler gerçekleştirilir. Ve bu işlem sonucunda bir değer yani coin üretilmiş olur. Siz bu coinleri Diler Türkiyede bulunan borsalarda, Dilerseniz yurtdışındaki borsalarda veya kendinize ait sanal cüzdanınızda tutarsınız. Bu işlemleri yaparak coin oluşturanlara da madenciler (miner) işlemede kazma (mining) denir.

Ekran kartı ithalatı

Nelere dikkat etmeliyiz ?

Dolayısıyla ithalatını yapacağınız ekran kartı işlem kapasitesi bakımından kendisini ispatlamış olması gerekmektedir. Hal böyle olunca ekran kartı ithalatı sırasında ürün fiyatları fiyatları 100-150 usd olan ekran kartları doğan talebin karşısında 300-400 usd lere çıktı. Fiyat artmış olmasına rağmen stok sıkıntısıda ayrı bir sorun. Üreticiler talebi karşılamaya yetişemiyorlar. Satın alacağınız ürünün fiyatı ucuz olmadığı için haliyle yapacağınız ithalattada doğru tedarikçi bulmaya, gümrük mevzuatına uygun üretim yaptırmaya özen göstermelisiniz. Çinde stoğunda ürün bulunduran firmaların dışında birçok dolandırma amaçlı ponzi şirket türemiştir. Bu tür firmalara itibar göstermeniz para kaybından başka birşey değildir. Biz bile özellikle bu ürünün satın almasını yaparken çok ince eleyip sık dokuyoruz, sıkıntı yaşamamak için, firmaya gidip stoğu satın alana kadar firmada kalıyoruz vb. Birde üretici veya tedarikçi firmalar kendilerini gizliyorlar ve açığa çıkmak istemiyorlar. Firmaların çoğu tahsilatı bitcoin olarak yaptığı için takibini yapmanız imkansız,  depozito gönderdiniz, gözünüzle görmediniz sadece mailleştiğiniz bir firmaya yaptığınız bu işlem sonucunda riskiniz çok yüksek.

Herkesin ürün tedariği konusunda acelesi var ama iştah kabartan bu yeni ticaret şeklinin tam ortasında limitli sermayenizide riske atmayın doğru ithalat yapın. Pars olarak size Çinde bulunan depomuz ile ürünün direk depoya çekilmesi, Türkiye gümrüğüne uygun etiketleme ve ambalajlanması, sevkiyatı vb. Tüm operasyonu üstleniyoruz. 19 Aralık itibariyle Ekran Kartı ithalatı için %18 KDV, 0,05 Fon mevcut bunun dışında ithalat öncesi mutlaka mevzuat kontrol edilmeli, doğru konumlandırılmalıdır olabilecek bir hatanın telafisi yoktur.

Ayrıca ithalat konusunda aşağıdaki konubaşlıklarınıda inceleyebilirsiniz.

Ekran Kartı Modelleri

Aynı zamanda özellikle Çinde bazı donanım firmalarıda özel işlemciler üreterek kazma işlemi yapan donanım ürettiler. Yine bitcoin için örnek vermek gerekirse en çok sorulan soru Antminer İthalatı nasıl yapılır, nasıl tedarik edilir. Biz bu yazıyı hazırlarken Çinden İthalatını yapabileceğiniz diğer ürünler Antminer, Baikal Miner, Pangolin Miner, Panda Miner. Sizde dilerseniz bununla ilgili diğer yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Miner Modelleri

Bir Cevap Yazın

  1. kolay gelsin sormak istedigim colorful marka oyuncu bilgisayarı için kullanılmak üzere ekren kartı ve curved led monitor hakkinda bilgi almak istiyorum
    [email protected]

    • Merhaba Kadir Bey bireysel alımlar konusunda yardımcı olamıyoruz.